به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، غلامرضا شریعتی در یک نشست خبری با بیان اینکه به منظور رشد صنعت خودروسازی، اجرای استانداردهای 85گانه به تایید شورای عالی استاندارد رسیده بود، اظهار داشت: به دلیل مسائل ناشی از تحریم ها، اجرای برخی از این استانداردها تعلیق شده و در حال حاضر بیش از 76 مورد از استانداردهای 85گانه در صنعت خودروسازی رعایت و اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: ما تاییدیههای آزمایشگاه‌های اروپایی را در مورد رعایت این استانداردها از خودروسازان طلب می‌کنیم و آنها نیز در حال وفق دادن خودشان هستند. البته انتظار ما این است که خودروسازان در اجرای استانداردها از ما جلوتر باشند، چرا که در دنیا، خودروسازان در اجرای استانداردها جلوتر از استانداردهای ملی خود هستند و ما نیز این موضوع را به خودروسازان اعلام کرده‌ایم.

شریعتی ادامه داد: ما به خودروسازان سخت می‌گیریم و این موضوع گامی در جهت تقویت تولید است و باعث می‌شود، خودروسازان بتوانند صادرات و ارزآوری داشته باشند.

وی با بیان اینکه خودرو، کالایی لوکس نیست و یک کالای ضروری محسوب می‌شود، گفت: باید در جهت رعایت استانداردها برای بهبود شرایط زندگی مردم حرکت کنیم و در این راستا خودروسازان در زمینه اجرای استاندارد عابر پیاده در حال نصب تجهیزات تست هستند.

وی تاکید کرد: آنچه قانون در مورد رعایت استانداردهای خودرویی صراحت دارد، به طور جدی از خودروسازان طلب می‌کنیم و هیچ نوع چشم پوشی یا غفلتی در این مورد صورت نخواهد گرفت.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: صنایع خودرویی در اروپا نیز بر اساس مقررات فنی ارزیابی می شوند و ما هم در ایران استانداردهای 85 گانه را برای صنعت خودروسازی اجباری کرده‌ایم.

به گزارش فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌ای با عنوان «آزردگی مردم از کیفیت خودروهای داخلی» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست