به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزئیات نخستین نشست مجازی کارگروه آموزش و فرهنگ ایمنی را که امروز ۲۲ فروردین برگزار شد، اعلام کرد.

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، گفت: در نخستین نشست مجازی کارگروه آموزش و فرهنگ ایمنی دو موضوعِ اجرای آئین‌نامه جز ۴ بند ب ماده ۴۶ قانون احکام دائمی توسعه کشور که موضوع آن انضباط اجتماعی و ایمنی حمل‌ونقل است و همچنین ارائه برنامه‌های مناسبتی در روز ۷ اردیبهشت (روز ایمنی و حمل و نقل)، مورد بررسی قرار گرفت.

نفیسی ادامه داد: پیاده‌سازی آئین‌نامه جز ۴ بند ب ماده ۴۶ قانون احکام دائمی توسعه کشور، حسن نظارت و ارائه گزارش آن به دولت و به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده که در همین رابطه مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، جلساتی برگزار کرده است. مقرر شده است تا بر مبنای جدول وظایف استان‌ها که در آئین‌نامه مشخص شده، دستگاه‌های مسئول با همکاری سایر دستگاه‌های همکار، کمیته تخصصی تشکیل دهند و گزارش برنامه ۱۴۰۰ به همراه شاخص به دبیرخانه اعلام شود. دبیرخانه پس از جمع‌بندی، برنامه انضباط اجتماعی و ایمنی حمل‌ونقل را به دولت ارائه می‌دهد.

وی افزود: مقرر است تا دستگاه‌ها کمیته را تشکیل داده و برنامه را اعلام کنند. این کار باید قبل از جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در ۷ اردیبهشت‌ماه، جمع‌بندی شود.

به گفته این مقام مسئول، موضوع دوم بررسی ارائه برنامه‌های مناسبتی به مناسبت روز ۷ اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل بود.

نفیسی گفت: پیشنهاداتی داشتیم که همزمان با کمیسیون ایمنی، مانور هماهنگی دستگاه‌های امدادی در تمامی استان‌ها، اجرا شود. همچنین، تقدیر از فداکاران ایمنی که کارهای شاخصی برای حفظ جان مردم انجام داده‌اند، نیز در برنامه قرار گرفت.

وی ادامه داد: مقرر است تا کمپین سرعت کمتر را با همکاری دستگاه‌ها برگزار کنیم که این کار با هدف حفظ ایمنی و فرهنگ‌سازی در این موضوع، انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست