به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست دیدار مدیران شرکت‌های هواپیمایی با وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به عملکرد سال ۹۹ شرکت فرودگاه‌ها در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرودگاهی گفت: خوشبختانه ما در سال ۹۹ با برنامه‌ریزی دقیقی که انجام دادیم، موفق شدیم رکوردی جدید را ثبت کرده و پروژه‌هایی که متوسط عمر آنها ۵ تا ۶ سال و پیشرفت فیزیکی آن‌ها تقریباً ۶۰ درصد بود را به بهره‌برداری برسانیم.

وی ادامه داد: این کار همزمان با ارائه خدمات و سرویس‌هایی بود که در فرودگاه‌های کشور به مسافران، شرکت‌های هواپیمایی و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی ارائه می‌شد.

امیرمکری افزود: مهم‌ترین پروژه ما با توجه به قدمت فرودگاه مهرآباد، پروژه بهسازی کامل تأسیسات و نصب و راه اندازی تجهیزات و سیستم سوییچینگ و سامانه اتوماسیون برج و اپروچ مهرآباد بود که خوشبختانه با تلاش متخصصان داخلی شرکت این کار بزرگ انجام شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پروژه‌های عمرانی این شرکت در سال جدید گفت: قدم بعدی ما در سال ۱۴۰۰ پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد است که یکی از پروژه‌های مهم برای ایمنی پروازهاست. هماهنگی‌های لازم انجام شده و خوشبختانه با یک برنامه‌ریزی دقیق از اوایل اردیبهشت ماه این پروژه آغاز خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با همراهی و همکاری شرکت‌های هواپیمایی و با وجود محدودیت‌هایی که در عملیات فرودگاه مهرآباد ایجاد می‌شود، بتوانیم این پروژه مهم را به نتیجه برسانیم.

امیرمکری سپس با اشاره به بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در سال ۹۹ ازصورتحساب‌های صادره برای شرکت‌های هواپیمایی که حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بوده، با در نظر گرفتن شرایط خاص حاکم بر صنعت هوانوردی کشور صرفاً ۲۵ درصد را وصول کردیم، چراکه در مقایسه با سال قبل که توانستیم بیش از ۷۰ درصد مطالبات را دریافت کنیم، در سال ۹۹ این همراهی و همکاری بین ما و شرکت‌ها وجود داشت.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ با اتفاق‌هایی که در حال رخ دادن است و با آمار پروازی که از ابتدای سال نشان دهنده رشد خوبی نسبت به سال گذشته است، منابع درآمدی تقویت شود که بتوانیم پروژه‌هایی که برای سال جدید برنامه‌ریزی شده‌اند را به سر انجام برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست