به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، روزنامه ترک زبان “ینی صفک” امروز (دوشنبه) به نقل از افشین امره کایپماز، عضو “هیئت مشاوره علمی ویروس کرونا” اعلام کرد که مقامات این کشور با تولید واکسن روسی اسپوتنیک وی Sputnik V  موافقت کرده اند.

این روزنامه به نقل از این کارشناس نوشت: ترکیه تحقیقات تولید واکسن را انجام داده است و بر اساس درخواست شرکتی که در این فرآیند بود، مجوز صادر شد.

طبق گفته کایپماز، یک دوز از واکسن Sputnik V حدود 10 دلار هزینه دارد که مشابه قیمت واکسن چینیSinovac  است. وی گفت: اگرچه قیمت ها مشابه است ، اما تولید داخلی وابستگی خارجی را از بین می برد.

در تاریخ 23 ژانویه، سخنگوی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) به خبرگزاری تاس گفت که توافقاتی با یک شرکت دارویی پیشرو در زمینه تولید واکسن Sputnik V در ترکیه انجام شده و روند انتقال این فن آوری آغاز شده است.

در تاریخ 25 ژانویه، رئیس هیئت مدیره شرکت VisCoran Ilac Sanayii ترکیه در مصاحبه ای اعلام کرد که این شرکت آماده تولید میلیون ها دوز واکسن روسی پس از تکمیل فرآیند انتقال فناوری است.

واکسن Sputnik V قبلاً در حدود 60 کشور با جمعیت بیش از 1.5 میلیارد نفر تایید شده است. بیش از 30 کشور کمپین های واکسیناسیون Sputnik V را آغاز کرده اند. طبق مجله پزشکی Lancet، اثرگذاری واکسن 91.6 درصد گزارش شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست