به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، بانک ADN AMRO هلند که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های این کشور و اروپا به شمار می‌رود، اعلام کرد که با مقامات این کشور توافق کرده بابت پولشویی انجام گرفته توسط این بانک، 574 میلیون دلار جریمه بپردازد.

مقامات قضایی هلند طی بیانیه‌ای گفته ‌اند که هنوز تحقیقات در این زمینه در جریان است و سه نفر از اعضای سابق هیات مدیره بانک ADN AMRO متهم به دست داشتن در یک پولشویی بزرگ و مسئول بودن در این تخلف هستند.

امروز کریس وگلزانگ، مدیرعامل دانسک بانک که پیشتر به عنوان رئیس هیات مدیره ABN هم فعالیت می‌کرد، پس از آنکه از سوی مقامات قضایی مقابله با پولشویی هلند مظنون شناخته شد از سمت خود استعفا کرد.

حدود یک سال پیش و پس از آنکه بانک ING این کشور به خاطر تخلف پولشویی مشابه 775 یورو به مقامات هلندی جریمه پرداخت، تحقیقات از بانک ABN آغاز شد. در حالی که بر اساس مصالحه انجام شده هیچ یک از مدیران بانک ING در هنلد مورد تعقیب قرار نگرفتند اما دسامبر سال گذشته دادگاهی در هلند دستور تحقیقات قضایی علیه رالف همرز، مدیرعامل این بانک را صادر کرد.

ADN AMRO متهم است که در تشخیص حساب‌هایی که از آنها برای پولشویی استفاده شده اهمال کرده، همکاری خود را با مشتریان مشکوک متوقف نکرده و تراکنش‌های مشکوک به پولشویی را هم به مقامات هلندی گزارش نکرده است.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست