به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد حق‌شناس با اشاره به سهمیه 138 هزار واحدی بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن (شهرهای زیر و بالای 100 هزار نفر جمعیت) اظهار کرد: بر اساس آمار 51 هزار و 697 حساب افتتاح شده که از این تعداد 46391 متقاضی آورده اولیه 40 میلیون تومانی را واریز کرده‌اند.

وی در عین حال افزود: با وجود تلاش‌های انجام شده، زمین 8740 نفری که واریز وجه کرده‌اند تامین نشده، از این رو برای 37 هزار و 651 واحد زمین تامین شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد، حدود 59.5 درصد  یعنی 22414 واحد است توسط بنیاد مسکن، 7728 مورد به شکل گروهی، 5929 مورد به شکل انفرادی  و 980 واحد توسط انبوه‌سازان ساخته خواهد شد.

وی از پیشرفت 7 درصدی 6186 واحد آغاز شده خبر داد و یادآور شد: به این دلیل که اکثر پروژه‌های طرح ملی مسکن از نیمه دوم سال آغاز شد اتمام آنها عملا تا پایان  امسال زمان می برد.

معاون بنیاد مسکن درباره هزینه ساخت واحدهای طرح ملی مسکن، گفت: همانطور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، قمیت واحدهای ملی مسکن بر اساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، حق‌شناس پیش تر به تسنیم گفته بود: با تشریح آخرین روند ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن، گفت: در 617 شهر کشور واحد‌های این طرح در حال ساخت است.

وی یادآور شد: از 37 هزار واحد تعیین شده طرح ملی مسکن، تاکنون وضعیت 22 هزار واحد مشخص شده است. از این تعداد 18 هزار واحد در مرحله آماده سازی بستر و سایت قرار دارد.

وی ادامه داد: هر زمینی که در اختیار بنیاد قرار می‌گیرد تا زمان آماده شدن برای ساخت مسکن با احتساب عملیات کوه برداری، برداشتن تپه، عملیات خاکی و دسترسی به سایت یک تا 3 ماه زمان می‌برد.

وی تصریح کرد: تاکنون کار ساخت 6700 واحد به صورت رسمی آغاز شده که در مراحل مختلف فونداسیون، اسکلت، سفت کاری و نازک کاری قرار دارند.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن یادآور شد: در زمان حاضر پروژه‌های طرح ملی مسکن در 31 استان و 617 شهر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال ساخت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست