به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، ابوالفضل روغنی گلپایگانی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و اقداماتی که باید در راستای افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیت‌های ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران انجام شود، اظهار داشت: باید مجموعه‌ای از اقدامات توسط سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مدنظر قرار گیرد و در کنار آن تمامی ظرفیت‌های اقتصادی کشور فعال شود تا شاهد رونق تولید در ایران باشیم.

وی ادامه داد: بنادر و پسکرانه آنها ظرفیت بسیار مهمی برای اقتصاد کشور دارند و از عوامل اصلی توسعه اقتصادی هستند که باید مورد توجه جدی سه قوه و تمامی فعالان اقتصادی باشند.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر به دنبال تحقق شعار سال جاری مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» در پسکرانه بنادر هستیم باید شرایط فعالیت‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی، ارزش افزوده‌ای برای بخش خصوصی و فعالان اقتصادی فراهم شود.

وی عنوان کرد: تأمین مالی با همکاری و همراهی نظام بانکی، تسهیل قوانین و مقررات، حل مسائل مربوط به تأمین اجتماعی، توجه به زیرساخت‌های حمل و نقلی، معافیت‌های مالیاتی و ارائه تسهیلات از اصلی ترین الزامات فعالیت بخش خصوصی در پسکرانه بنادر به منظور فعالیت اقتصادی در این مناطق است.

روغنی گلپایگانی با تأکید بر اینکه بنادر یکی از اصلی ترین حلقه‌های زنجیره تأمین کالا است، اظهار داشت: باید بتوانیم به خوبی از نقش پسکرانه بنادر در حوزه تولید بهره مند شویم و نباید نسبت به این ظرفیت ویژه اقتصادی غافل شویم.

وی افزود: موانع بسیار زیادی در حوزه تولید کشور وجود دارد که باید با تلاش هرچه بیشتر برطرف و استراتژی مشخصی در حوزه تولید و صادرات کالا در تمامی نقاط تولیدی و نیز پسکرانه بنادر تعریف شود و علاوه بر پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع موجود، با ثبات اقتصادی هرچه بیشتر، زمینه تولید و صادرات کالا را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه تولید در پسکرانه بنادر قیمت تمام شده کالا را کاهش می‌دهد، گفت: می‌توان با ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کالاهای تولید شده در پسکرانه بنادر، پویایی اقتصاد داخلی را رقم زد چراکه دنیای امروز در این مسیر گام برداشته و ما نیز نباید از رقبای تجاری خود عقب بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست