به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 603میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 298میلیارد تومان در بیش از 447هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 9هزار و 747واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 105هزار و 444واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های بانک پاسارگاد، گروه مپنا و سرمایه‌گذاری استان خوزستان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 451میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 636میلیارد تومان در 238هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 76واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 552واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پلیمر آریا ساسول و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، سنگ آهن گهر زمین و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست