محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در دو روز آینده سامانه بارشی عمدتاً در نیمه غربی کشور فعال است.

وی افزود: روز آینده ۲۲ فروردین در استان‌هایی نظیر آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، لرستان، همدان، گیلان و غرب مازندران بارش باران ادامه دارد، البته امروز در این مناطق نیز رگبار پراکنده و رعد و برق داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: همچنین فردا در شمال بوشهر، شمال فارس، غرب اصفهان، غرب یزد، استان قم، استان مرکزی و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران سمنان و کرمان بارش ها ادامه دارد.

اصغری اظهار کرد: امروز و فردا در مناطق مستعد احتمال رخداد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا شدت بارش‌ها در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان، شمال و غرب آذربایجان غربی، همچنین آذربایجان شرقی، شمال و شرق خوزستان، شمال کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات استان‌‌های قزوین، البرز و سمنان و تهران است.

وی بیان کرد: روز دوشنبه جوی ناپایدار در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت که سبب بارش پراکنده به ویژه در ساعات بعد از ظهر در اغلب استان ها غیر از هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب فارس، جنوب بوشهر و غرب کشور می‌شود.

اصغری اظهار داشت: روز دوشنبه ۲۳ فروردین بارش قابل ذکر در برخی نقاط گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز سه شنبه ۲۴ فروردین در استان‌های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی به ویژه استان فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های واقع در شمال شرق، شرق و مرکز کشور و ارتفاعات جنوب شرق کشور و استان آذربایجان غربی، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه ۲۵ فروردین در بخش‌هایی از یزد، کرمان، فارس، اصفهان، مازندران، گلستان، شرق و شمال شرق کشور همچنین ارتفاعات البرز و تهران و شمال استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی بارش ها به صورت پراکنده ادامه دارد.

اصغری اظهار کرد: امروز در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه همچنین برخی مناطق شمال شرق کشور وزش باد شدید داریم که در برخی ساعات با گرد و خاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا همراه است.

فردا وزش باد شدید در پایتخت در برخی ساعات

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز یکشنبه نیمه ابری در برخی ساعات ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد و احتمال وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۶ و ۱۵ درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۳۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست