به گزارش خببرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، 22 آذرماه سال گذشته مدیرکل دفتر اقتصاد و برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی درباره قیمت ساخت واحدهای طرح ملی مسکن گفته بود: قیمت ساخت واحدهای طرح ملی مسکن بر اساس فهرست بهای سازمان بودجه است.

پروانه اصلانی افزود: بر این اساس برای هرمترمربع  2میلیون و 770 هزار تومان است، ولی تعدیل‌هایی هم مطابق اعلام سازمان برنامه و بودجه در جهت افزایش قیمت به آنها اصابت می‌کند.

در ادامه اواسط بهمن سال گذشته مقام مافوق مدیرکل دفتر اقتصاد یعنی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز گفت:  از ابتدای شروع طرح ملی مسکن تمام تلاش این بوده که این طرح با بهای‌تمام شده پایین و کیفیت مناسب تکمیل شود لذا پس از بررسی های بعمل آمده و تجربیاتی که از طرح‌های پیشین وجود داشت اقدام یکپارچه‌ای انجام شد و برای قیمت مسکن ملی به یک نظم خاص در کل استان‌ها رسیده‌ایم.   

محمود محمودزاده تاکید کرد: تاکنون در هیچ مصوبه‌ای در خصوص قیمت نهایی این طرح صحبت نشده لذا این پروژه از قیمت ثابتی برخوردار نیست و براساس فهرست‌بها تعیین می‌شود.

به گزارش تسنیم، طی روزهای اخیر اخباری در خصوص افزایش 79 درصدی قیمت پروژه‌های طرح ملی مسکن از زبان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استناد به نرخ تعدیل سه ماهه چهارم سال 99 سازمان برنامه و بودجه منتشر شده است. بر این اساس قیمت هر مترمربع واحد مسکونی این طرح از 2 میلیون و 770 هزار تومان به 4 میلیون و 958 هزار تومان افزایش یافته است.

به عبارت دیگر اگر تا قبل از سال 1400 ساخت یک واحد مسکونی 75 متری طرح ملی مسکن 207 میلیون و 750 هزار تومان بود، در سال جدید این رقم به 371 میلیون و 850 هزار تومان افزایش یافته است. در واقع اظهارات آذرماه سال 99 مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن مبنی بر اصابت افزایش قیمت به پروژه‌های طرح ملی مسکن به حقیقت پیوسته است.

در تماس خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با محمودزاده معاون وزیر رده و شهرسازی وی هرگونه افزایش قیمت مسکن ملی را تکذیب کرد. جواد حق‌شناس معاون بنیاد مسکن در واکنش به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که آیا قیمت مسکن ملی افزایش یافته، هرگونه پاسخی را به صورت حضوری اعلام می‌کنم.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست