به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا، اثر تضعیف دلار را در بازار طلا خنثی کرده است، قیمت فلز زرد امروز نوسان چندانی را شاهد نبود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز با 0.3 درصد افزایش یافته بود، 0.15 درصد کاهش به 1742 دلار و 92 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با 0.27 درصد کاهش به 1742 دلار و 90 سنت رسید.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «هرچند دلار امروز صبح تضعیف شده اما رشد جزئی سوددهی اوراق قرضه سبب شده تا رشد قیمت طلا خنثی شود.»
وی افزود: «عامل مهم دیگری که سرمایه گذاران رصد می کنند آمارهای میزان خرده فروشی در آمریکاست که فردا منتشر خواهد شد و اگر فراتر از پیش بینی ها باشد، سبب تضعیف قیمت طلا خواهد شد.» وی در عین حال اضافه کرد افت قیمت طلا محدود خواهد بود و نهایتا به حدود 1680 دلار خواهد رسید.

ارزش دلار امروز به پایین ترین رقم های 3 هفته گذشته رسید و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند. در عین حال رشد جزئی سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش داد.

عامل دیگری که به نفع قیمت طلا تمام شد اظهارات رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا بود که گفته، با وجود اینکه اقتصاد آمریکا ممکن است امسال 5 تا 6 درصد رشد کند، فدرال رزرو هنوز قصد انقباضی کردن سیاست پولی خود را ندارد.

امروز قیمت نقره با 0.10 درصد کاهش به 25 دلار و 40 سنت رسید. اما قیمت پلاتین با 0.86 درصد رشد به 1169 دلار و 71 سنت رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست