به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که دلار تضعیف شده و سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا کاهش یافته است، همزمان با افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد به بالای 1800 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.20 درصد افزایش به 1818 دلار و 83 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با 0.15 درصد رشد به 1818 دلار و 50 سنت رسید.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا دیروز شاهد کاهش بود و سبب افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شد. همزمان ارزش دلار نیز تضعیف شده و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به رغم خوش بینی به وضعیت اقتصادی، به نظر نمی رسد که سیاست گذاران فدرال رزرو هنوز قصد انقباضی کردن سیاست پولی را داشته باشند و تداوم سیاست انبساطی فعلی نتیجه ای جز افزایش نرخ تورم و رشد قیمت طلا ندارد.»

فدرال رزرو قصد دارد نرخ استقراض را در نزدیکی صفر درصد حفظ کند و سیاست خرید ماهانه 120 میلیارد دلاری دارایی ها را تا زمان بهبود قابل توجه وضعیت بازار کار آمریکا و دستیابی به هدف گذاری تورم 2 درصدی ادامه دهد.

جیم ویکوف تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در این باره گفت: «با عبور طلا از سطح مقاومت فنی 1800 دلار اکنون به نظر می رسد که مسیر برای افزایش بیشتر قیمت در کوتاه مدت هموار شده باشد.»

رشد قیمت طلا در حالی است که ادعاهای بیکاری هفتگی در آمریکا به پایین ترین رقم 13 ماه گذشته رسیده و این نشان دهنده تداوم حرکت اقتصاد این کشور در مسیر ترمیم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست