به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال افزایش نگرانی ها از رشد تعداد مبتلایان به کرونا در هند و سایر کشورها و احتمال اتخاذ اقدامات پیشگیرانه که می تواند بر فعالیت های اقتصادی و تقاضا برای نفت تاثیر منفی بگذارد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 29 سنت معادل 0.43 درصد کاهش به 66 دلار و 48 سنت رسید. قیمت نفت برنت هفته گذشته 6 درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه می هم امروز با 22 سنت معادل 0.35 درصد کاهش به 62 دلار و 91 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا ه در هفته گذشته شاهد رشد 6.4 درصدی بود.
روز یکشنبه 261 هزار و 500 مورد جدید ابتلا به کرونا در هند گزارش شد و تعداد کل مبتلایان به حدود 14.8 میلیون نفر رسید. بدین ترتیب هند پس از آمریکا که با بیش از 31 میلیون مبتلا کرونا زده ترین کشور دنیاست در رتبه دوم قرار دارد. تعداد موارد کشته های روزانه در هند به رقم بی سابقه 1501 نفر رسیده و آمار کل تلفات را به 177 هزار و 150 نفر رسانده است.
مقام های دولت هنگ کنگ اعلام کردند برای جلوگیری از ورود مبتلایان پروازها از هند، پاکستان و فیلیپین را از روز 20 آوریل متوقف می کنند.
نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد از نظر شرکت های ژاپنی، سومین اقتصاد بزرگ جهان شاهد موج چهارم شیوع کرونا خواهد بود و باید انتظار لطمه دیدن بیشتر کسب و کارها بود. ژاپن در مقایسه با دیگر اقتصادهای بزرگ شاهد موارد کرونایی کمتری بوده، اما نگرانی ها در مورد بروز موج جدید به سرعت در حال افزایش است.
بر اساس این نظرسنجی، توزیع کند واکسن در مقایسه با سایر اعضای گروه 7 کشور توسعه یافته جهان و عدم باور به قرار داشتن در شرایط بحرانی توسط عموم مردم سبب بروز یک موج جدید در ژاپن خواهد شد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست