به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از یون‌هاپ، شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی می‌گوید: نبود قطعات الکترونیکی خودرو در بازار جهانی طی ماه‌های گذشته بدتر شده و همین امر باعث شده تا این شرکت یکی دیگر از خطوط تولید خود در آسیا را تعطیل کند.

این شرکت در بیانیه خود گفته؛ از روز دوشنبه تولید در این کارخانه موقتا به خاطر نبود قطعات یدکی متوقف خواهد شد. 

هیوندای طی بیانیه‌ای اعلام کرده که ما به دقت در حال نظارت بر شرایط بازار برای اتخاذ اقدامات لازم برای بهینه سازی تولید همگام با شرایط عرضه قطعات یدکی هستیم. 

هیوندای کارخانه خود در آسان را تعطیل کرده که در این کارخانه مدل‌های سوناتا و آزراگرانجو را به تعداد 300 هزار دستگاه در سال می‌ساخت. 

این شرکت در ماه مارس هم گفته بود که تولید خود در کارخانه اولسان را هم به خاطر تداوم جنگ تجاری بین آمریکا و چین متوقف می‌کند. 

هیوندای می‌گوید: جنگ تجاری بین این دو اقتصاد بزرگ جهان باعث بی‌ثباتی در چرخه تامین قطعات یدکی در جهان شده است. 

برای ساخت بسیاری از قطعات خودرو به تراشه‌های الکترونیکی نیاز است که به خاطر شیوع کرونا و افزایش دورکاری کارمندان و استفاده از این قطعات برای تامین تجهیزات مورد نیاز برای دورکاری، خودروسازان با کمبود در تامین لوازم یدکی الکترونیکی مواجه شده‌اند. نه تنها هیوندای در این زمینه با بحران مواجه است بلکه دیگر شرکت‌های خودروسازی نظیر فورد، جنرال موتورز، استلانتیس، و دیگر خودروسازان بزرگ بین المللی نیز شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند.

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست