به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مخاطبان «فارس من» با طرح سوژه‌ای با  عنوان، «سازمان دامپزشکی کشور باید مستقل شود» خواستار مستقل شدن این سازمان شدند.

سازمان دامپزشکی اکنون جزو سازمان‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی است.

سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به پیگیری خبرنگار فارس اعلام کرد: «طی بررسی انجام شده از ۱۸۲ کشور دنیا که عضو سازمان جهانی بهداشت دام، oie هستند، تقریبا در همه کشورها دامپزشکی زیر مجموعه وزارت کشاورزی است و فقط ۶کشور خارج از وزارت کشاورزی و‌ وابسته به سایر وزارتخانه ها می باشند از جمله  بحرین و امارات و در هیچ کشوری دامپزشکی به صورت مستقل نیست.»

در بخشی از خواسته مخاطبان فارس آمده است:

1. نیروهای سازمان دامپزشکی کشور اکثرا دارای مدارک دکتری تخصصی ، دکتری حرفه‌ای، فوق‌لیسانس، لیسانس و فوق دیپلم هستد و توانایی اتخاذ بهترین تصمیم‌ها برای پیشبرد بهتر فعالیت های این سازمان را دارند و فعالیت ایشان زیرنظر مدیریت وزارت جهاد کشاورزی با مدارک دانشگاهی پائین تر، باعث محدودیت این سازمان و مانع پیشرفت‌های بیشتر و آسیب به صنعت دامپروری کشور می‌شود.

2. سختی کار نیروهای دامپزشکی کار در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی، مواجهه با بیماری‌های مشترک، آسیب‌های فیزیکی ناشی از جمله حیوانات، آسیب‌های روحی ناشی از درگیری با متخلفین در عرضه‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی و … و قابل درک نبودن آن توسط وزارت جهاد کشاورزی که شرایط کاری به مراتب راحت‌تری دارند.

3. اختلاف معنی‌دار امکانات رفاهی و اداری دامپزشکی با ادارات وزارت جهاد کشاورزی

4. عدم تامین واکسن‌های دامی به میزان کافی به دلیل نبود اعتبارات کافی در سازمان دامپزشکی کشور و خسارات وارده به صنعت دامپروری؛

5. عدم تناسب حقوق پرسنل دامپزشکی با سختی کار ایشان که دلیل اصلی آن عدم اجرای کامل قانون تسری فوق‌العاده خاص کارکنان دامپزشکی مصوب 1391 می باشد عدم درک سختی کار دامپزشکی توسط وزارت جهاد کشاورزی است.

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست