به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در طول چند ماه اخیر بازار کالاهای اساسی از جمله  روغن دچار نابسامانی در قیمت ها و عرضه محصولات بوده است اما نه تنها در سال جدید تغییری در بازار عرضه روغن به وجود نیامده بلکه زمزمه افزایش قیمت ها هم در سال 1400 به گوش می رسد.

نکته قابل تأمل اینجاست فروش اجباری کالا به همراه روغن همچنان توسط کارخانجات انجام شده و به نوعی با وجود تمام اظهارات مسئولان وزارت صنعت در تخلف بودن این اقدام؛ گویا متولی بخش صنعت حریف کارخانجات نشده و آنها با آسودگی خاطر به تخلفات خود ادامه می دهند.

 البته خبرگزاری تسنیم، از ماه های پایانی سال گذشته  با انتشار گزارشات متعددی از بازار عرضه روغن اعلام کرد با وجود تمام صحبت های مسئولین در عدم فروش اجباری کالا به همراه روغن  همچنان این کالا با سایر محصولات به فروش می رسد و خبری هم از برخورد با متخلفین در بازار نیست.

جالب اینجاست در آخرین روزهای اسفند مسئولان وزارت صنعت در جدیدترین اظهارنظر اعلام کرده بودند ” فروش هرگونه کالا به همراه روغن نباتی از سوی شرکتهای پخش تخلف محسوب می‌شود”.

آنطور که بیک زاده مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت گفته است : این ممنوعیت طی نامه ای به انجمن شرکتهای صنعت پخش ایران نیز ارسال و ابلاغ شده است.

وی در این خصوص تصریح کرد: در صورت احراز تخلف فروش هر کالایی به همراه روغن نباتی، مجوز پخش شرکت مربوطه تعلیق خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت همچنین از شهروندان درخواست تا در صورت مشاهده چنین مواردی، مراتب را به سامانه 124، سازمان حمایت و یا سازمانهای صمت استانی گزارش دهند.

اظهارات این مقام مسئول وزارت صنعت در حالی مطرح شده که شرکت ها فروش اجباری کالا را در سال جدید ادامه داده و فقط برای محرض نشدن تخلف خود فاکتور کالاهای اجباری را مجزا صادر می کنند و فروشنده باید در ازای خرید روغن کالاهای اجباری را نیز خریداری کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست