به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود ملازینل با بیان این‌که 9 پروژه آزادراهی به طول 644کیلومتر در اولویت است که در قالب پروژه های جهش تولید بخش آزادراهی به بهره برداری می رسد،‌اظهار کرد: قطعات ، 3 و 4  آزادراه اراک- خرم آباد، باند غربی منطقه دو آزادراه تهران- شمال، آزادراه منجیل- رودبار، آزادراه مراغه- هشترود، آزادراه تبریز- صوفیان، آزادراه اصفهان-شیراز و قطعه 2 آزادراه گرمسار- سمنان آزادراه هایی هستند که به طور متوسط بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند امسال به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به بهره برداری 4 آزادراه شریانی کشور به طول 307 کیلومتر تا پایان عمر دولت دوازدهم، افزود: طبق اولویت بندی صورت گرفته آزادراه اراک- خرم آباد به طول 67 کیلومتر، آزادراه اصفهان- شیراز به طول 210 کیلومتر، آزادراه منجیل- رودبار به طول 8 کیلومتر و باند غربی منطقه دو آزادراه تهران- شمال به طول 22 کیلومتر پروژه هایی هستند که تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند.

به گفته وی، آزادراه آزادراه اصفهان- شیراز با پیشرفت فیزیکی86 درصد به عنوان طولانی ترین آزادراه در دست ساخت کشور است که مسیر فعلی را 135 کیلومتر کوتاه تر می کند و با توجه به قرار گرفتن در کریدور شمال- جنوب از نظر افزایش ظرفیت های ترانزیتی کشور و رونق گردشگری اهمیت بالایی دارد.

وی بهره برداری از آزادراه منجیل- رودبار به طول 8 کیلومتر را موجب حذف گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین- رشت اعلام کرد و گفت: آزادراه قزوین- رشت 138 کیلومتر طول دارد که ١٢٩ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و بخش‌های باقیمانده این محور، حدفاصل منجیل تا رودبار به طول 11.3 کیلومتر یکی از مهمترین گلوگاه‌های ترافیکی در این آزادراه محسوب می‌شود. از این بخش3.2 کیلومتر آن در سال 95 به بهره‌برداری رسیده و 8 کیلومتر آن در قالب دو قطعه اجرایی با پیشرفت فیزیکی 62 درصد اولویت دیگر افتتاح در سالجاری است.

ملازینل بهره برداری از باند غربی منطقه دو آزادراه تهران- شمال را یکی دیگر از اقدامات مهم در سالجاری دانست و افزود: این بخش از آزادراه با پیشرفت فیزیکی 57 درصد یکی از پیچیده ترین محورهای آزادراهی کشور است که بیش از 20 کیلومتر این منطقه از پل و تونل تشکیل شده است. در حال حاضر قسمت عمده تونل ها تکمیل شده است و تونل البرز به عنوان بلند ترین تونل راهی کشور در این منطقه از آزادراه نیز آماده بهره برداری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست