به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن صادقی، مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: تا ابتدای ماه جاری، از مجموع 4800 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل‌ونقل برون‌شهری، 3 هزار و 270 میلیارد تومان معادل 70 درصد از کل تسهیلات درخواستی به متقاضیان در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

وی افزود: دولت در دو بخش به حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری تسهیلات پرداخت کرده است. بخش اول به‌طور ویژه حوزه حمل‌ونقل هوایی و ریلی است که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری است که با آسیب‌های قابل توجه روبه‌رو شدند.

وی ادامه‌داد: در مجموع 203 هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود 155 هزار پرونده و معادل 76 درصد از کل پرونده‌ها به مرحله پرداخت رسید و مابقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

 وی همچنین درباره جدیدترین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع 29 پرونده که درخواست بیش از 2553 میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده 14 شرکت به ارزش بیش از 2 هزار و 60 میلیارد تومان پرداخت شده است که نشان از پرداخت 80 درصدی کل تسهیلات درخواستی این بخش است.

به گفته وی ، در حوزه ریلی نیز از مجموع 59 پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی 920 میلیارد تومان، تسهیلات 23 شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود 230 میلیارد تومان است که نشان از پرداخت تنها 25 درصد از کل تسهیلات درخواستی این بخش دارد.

مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی خواستار همکاری بیشتر و همراهی برخی بانک‌های عامل جهت تسریع و تسهیل در پرداخت این وام حمایتی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست