به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مس پرس، اردشیر سعدمحمدی با تأکید بر اتمام انتظار مردم آذربایجان برای شروع عملیات اجرایی این مگاپروژه گفت: این طرح در ظرف 3 سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی همچنین با اشاره به عملیات اکتشافاتی اخیر گفت: در حال حاضر یک میلیارد و 600 میلیون تن ذخیره در مس سونگون شناسایی شده است و این در حالی است که عملیات اکتشافی در داخل فنس هنوز ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت مس افزود: خبرهای امیدوارکننده از افزایش این آمار با توجه به استفاده از تجهیزات جدید و به‌روز و افزایش میزان عمق زمین مورد مطالعه وجود دارد که با تکمیل مطالعات اطلاع‌رسانی خواهد شد.
دکتر سعدمحمدی تأکید کرد: این ارقام نشان از ضرورت ایجاد فاز 4 تغلیظ در مس سونگون بوده و این امر به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به رشد و جابجایی رکوردهای این شرکت در سال 99 ادامه داد: شرکت مس با تولید 280 هزار تن کاتد و فروش 272400 تن از آن رکورد تاریخ این شرکت را ثبت کرد. در زمینه صادرات نیز با 122 هزار تن، تولید کنسانتره با یک میلیون و 200 هزار تن رشد 16.5 درصدی تولید آند، رشد 5.5 درصدی لجن آندی را شاهد بودیم که نشان از رشد بی‌سابقه شرکت مس و شتاب در حرکت این شرکت به سمت افق ترسیمی و اهداف تعالی آن دارد.
وی با اشاره به جایگاه ایران در رتبه هفتم جهان در ذخایر مس گفت: در سال جهش تولید با شناسایی یک میلیارد تن ذخیره جدید در کشور توانستیم عملکرد خوبی را در حوزه اکتشافات رقم بزنیم که تنها ارزش برجای آن 350 هزار میلیارد ریال بوده و تلاش خواهیم کرد با بهره‌برداری از سه کارخانه کنسانتره دره‌زار، درآلو و فلوتاسیون حاصل از سرباره سرچشمه در سال جدید، علاوه بر کسب درآمد و ایجاد اشتغال، جزو 10 شرکت برتر دنیا در این صنعت قرار بگیریم.
دکتر سعدمحمدی با اشاره به عملکرد شرکت مس در بورس افزود: شرکت مس در سال 1399 با بازدهی 282 درصدی سود، توانست رتبه خود را از جایگاه سوم در سال 98 به جایگاه دوم ارتقا بخشد و با تلاش و همت پرسنل زحمت‌کش شرکت و با بهره‌برداری از طرح‌های جدید امیدواریم در سال 1400 به رتبه نخست کشور ارتقا یابیم.
مدیرعامل شرکت مس کسب رتبه A+  در مباحث مالی و بانکی و بهره‌مندی از مزایای آن را یک دستاورد مهم برای شرکت مس عنوان کرد که در حوزه بانکی و تضامین رخدادی بزرگ محسوب می‌شود.
وی بحث معیشت پرسنل شرکت مس را از دغدغه اصلی خود عنوان کرد و از برنامه‌ریزی جهت حمایت در خصوص این امر و ایجاد آرامش در محیط کار خبر داد.
سعدمحمدی با تشکر از پرسنل این شرکت، به مدیران این مجموعه اصل نیت خدمت به بندگان خدا در راستای رضایت الهی را خاطرنشان کرد و افزود: موظفیم برای برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود درست عمل کنیم و با اقداماتی همچون اشتغال‌زایی پایدار با هزینه کمتر و … در رشد و ارتقای شرکت و میهن عزیزمان ایران سهیم باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست