به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سومین هفته از پویش هرهفته الف ب ایران در سال 1400 با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر نیرو برگزار شد.

در این مراسم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو ساخت نخستین روتور توربین بخار ایرانی را یکی از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی در کشور برشمرد و افزود: این اقدام یکی از روزنه‌های نور به سوی یک آینده مطمئن و توام با نشاط، رونق و توسعه نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه است.

وزیر نیرو در مراسم رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران گفت: این اقدام بسیار ارزنده و مهمی است که توسط طراحان، مهندسان، تکنسین‌ها، کارگران و مدیران دست‌اندرکار در شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران صورت گرفته است.

*طراحی روتور تمام ایرانی واحدهای بخار

وی اظهار کرد: ارزش این اقدام بسیار بیشتر از رقم ریالی صرفه‌جویی شده در هزینه تامین چنین روتوری است؛ اعتماد به نفس و روحیه‌ای که چنین کاری ایجاد می‌کند مطمئنا با این اعداد و ارقام قابل اندازه‌گیری نیست.

وزیر نیرو اجرای این پروژه را یکی از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی در کشور برشمرد و افزود: این اقدام یکی از نمودهای انگیزه دادن به جوانانی است که در مدارس و دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.

اردکانیان خاطرنشان کرد: شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران می‌بایست در برنامه‌ریزی‌های خود نه تنها به نیازهای کشور، بلکه چشم به بازارهای منطقه داشته باشد. این محصولات موجب خواهد شد تا ایران در کنار تولیدکنندگان بزرگ این صنعت در دنیا قرار بگیرد و بدون تردید با توسعه روابط اقتصادی به شکل روزافزون دست‌اندرکاران این صنعت چه در شرکت تعمیرات نیروگاهی و چه در سایر بخش‌ها، بازار گسترده‌ای را پیش‌روی خود خواهند داشت.

*کاهش 3000 مگاواتی تولید برق نیروگاه‌های تجدید پذیر

وزیر نیرو با قدردانی از تمامی دست‌اندرکاران مجموعه شرکت برق حرارتی، تعمیرات نیروگاهی و فعالان این پروژه، گفت: نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران، یکی از پروژه‌های ارزنده در سال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها” است.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به کاهش 50 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی گذشته گفت: کاهش بارندگی علاوه بر کم آبی زمینه کاهش 3000 مگاواتی تولید برق نیروگاه های برق آبی را پدید می‌آورد.

اردکانیان ادامه داد: علاوه بر تمهیدات سال گذشته در حوزه کنترل اوج بار، باید زمینه جبران کاهش 3000 مگاواتی تولید برق نیروگاه برق‌آبی نیز مهیا شود و سیاست‌های مدیریت مصرف به میدان بیاید.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست