به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز تضعیف ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار درخواست حق بیکاری در آمریکا و انتشار آمارهای خرده‌فروشی در ماه مارس و نیز افزایش بی‌سابقه ارزش بیت کوین در روز گذشته 4 عاملی هستند که باعث شد قیمت طلا در بازارهای جهانی بیش از 8 دلار افزایش یابد.

امروز هر اونس طلا با 8.2 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 1744 دلار و 60 سنت معامله شد. قیمت این فلز گرانبها امروز در کمترین زمان 1737 دلار و 50 سنت و در بیشترین زمان 1748 دلار و 40 سنت به فروش رفت.

قیمت طلا امروز نسبت به یک ماه گذشته 13.3 و نسبت به یک سال گذشته 28.6 دلار با افزایش مواجه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها نیز پلاتینوم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب 14 و 44 دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت: قیمت طلا امروز تحت تأثیر تضعیف ارزش دلار به کمترین میزان سه هفته گذشته افزایش یافت. از سوی دیگر سرمایه گذاران در انتظار جدیدترین آمار از درخواست حق بیکاری و نیز آمارهای خرده‌فروشی برای شفافیت بیشتر در بازار امریکا هستند.

 از سوی دیگر پس از آنکه بیت کوین رکورد تاریخی بیشترین ارزش را روز چهارشنبه رقم زد سرمایه‌ها به سمت رمز ارزها بیشتر شده است و فشار روی فلز زرد افزایش یافته است. کاهش ارزش دلار باعث می‌شود که طلا برای خریداران با ارزهای دیگر گران‌تر شود، بنابراین تقاضا برای فلز زرد هم کاهش می‌یابد.

جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که بانک مرکزی این کشور خرید ماهانه اوراق قرضه را قبل از این که نرخ بهره را در این کشور بالا ببرد،‌ قطع می‌کند، در حال حاضر سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار آمارهای  جدید هستند و سرمایه‌گذاری در این بخش کمتر شده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست