به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، بانک مرکزی فدرال آمریکا مدعی است که روند بهبود اوضاع اقتصادی و سیاست‌های در پیش گرفته شده در این زمینه ممکن است باعث ایجاد یک دوره تورمی موقت شود. این بانک البته گفته که ابزارهایی برای کنترل مسئله در صورت شدت گرفتن آن دارد.

پیتر شف، کارشناس اقتصادی آمریکایی، در یک برنامه تلویزیونی به تبعات سیاست بانک مرکزی آمریکا در چاپ پول و اجرای سیاست‌های انبساطی پرداخت.

شف می‌گوید: اقتصاد آمریکا هنوز بیش از حد ضعیف است و در حال حاضر به شکلی اشتباه بالا رفتن تورم در این کشور به عنوان بهبود اوضاع اقتصادی معرفی می‌شود.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: تمام کاری که دولت هم اکنون در حال انجام آن است خرج کردن پولی است که توسط بانک مرکزی چاپ شده است، اما این چاپ پول درواقع تورمی است که ماه حس می‌کنیم و همین تورم به اشتباه به عنوان روند بهبود اوضاع اقتصادی نشان داده می‌شود.

به گفته شف؛ بانک مرکزی آمریکا هرگز از ابزارهایی که از آنها به عنوان اقدامات کنترلی تورم صحبت کرده استفاده نخواهد کرد؛ چراکه این اقدام خانه پوشالی آنها را که ساخته بودند خراب می‌کند. 

آمریکا باید برای آنکه شرایط را بهبود بخشد، اقدامات انبساطی خود را متوقف کرده و از طریق بالا بردن مالیات و نرخ بهره روند توزیع پول را نیز کاهش دهد. البته بعید به نظر می‌رسد که دولت آمریکا چنین کاری بکند و به همین خاطر درنهایت شاهد آن خواهیم بود که قیمت‌ کالاها برای مردم آمریکا به سقف خواهد رسید.

شف تأکید کرد: ما روی اتوپایولت یا خلبان خودکار روی جاده تورم هستیم. 

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست