به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین فرازمند گفت: این طرح‌ها در حوزه‌های آبیاری هوشمند، مرغداری هوشمند، دامداری هوشمند، مزرعه هوشمند، باغ هوشمند و گلخانه هوشمند است.

وی افزود: تکنولوژی آبیاری هوشمند که یک سیستم نرم افزاری است به تأیید سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی رسیده و به زودی وارد عرصه می‌شود.

فرازمند اظهار داشت: تکنولوژی‌های بکار رفته در هر یک از طرح‌های پایلوت هوشمندسازی در صورت مشخص شدن نتایج مثبت ان به معاونت‌های اجرایی برای ورود به عرصه از سوی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی معرفی می‌شود.

وی، استفاده از اینترنت اشیا را از مهمترین بخش کشاورزی هوشمند خواند و گفت: هدف ما در ستاد هوشمندسازی این است که کشاورزی به صورت دقیق و هوشمند انجام شود و از این رو برای ارتقای اینترنت اشیا تلاش می‌کنیم.

دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی ادامه داد: استفاده از اینترنت اشیا در بخش کشاورزی به بهره برداران در تصمیم گیری در زمینه‌هایی همچون مقدار آبیاری و رطوبت و دمای مورد نیاز گیاه کمک می‌کند.

وی در همین حال به راه اندازی مرکز پایش اطلاعات کشاورزی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: این مرکز، کل اطلاعات بخش کشاورزی را جمع آوری و روی آن تحلیل می‌کند و خروجی آن به زیر بخش‌های اجرایی اعلام می‌شود.

فرازمند افزود: مرکز پایش اطلاعات کشاورزی در نیمه نخست امسال راه اندازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست