محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز و فردا در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز و فردا کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه در استان‌های واقع در سواحل خزر داریم و روزهای پنجشنبه و جمعه افزایش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما در این نقاط پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور تا پایان هفته جاری روند افزایش نسبی دما را داریم.

وی اظهار کرد: روز پنجشنبه ۱۹ فروردین در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو در غرب و شمال غرب کشور، مرکز کشور، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

اصغری افزود: روز یکشنبه ۲۲ فروردین علاوه بر مناطقی که ذکر شد در سواحل خزر، شمال شرق و شرق کشور و برخی نقاط جنوب شرق، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی گفت: امروز در تهران به ویژه جنوب تهران، قم، استان مرکزی، همدان، زنجان، غرب سمنان، ایلام، خوزستان، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، گیلان و شرق سیستان و بلوچستان سرعت باد داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز شنبه ۲۱ فروردین با افزایش سرعت وزش باد در نوار غربی کشور احتمال تشکیل گرد و خاک وجود دارد.

اصغری بیان کرد: اواخر وقت جمعه تا اوایل صبح یکشنبه ۲۲ فروردین، بخش های شمالی خلیج فارس مواج است.

وی گفت: روز جمعه ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ در شمال خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و غرب بوشهر و روز شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ در شمال خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و غرب بوشهر، افزایش ارتفاع موج 1 تا 1/5 متر و در فراساحل تا 2 متر پیش بینی می شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در این راستا احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد که توصیه می شود احتیاط در شنا و تفریحات آبی، احتیاط در تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سبک و فعالیت های شیلاتی در دستور کار باشد.

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۵ و ۱۶ درجه خواهد بود.

وی افزود روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۱ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست