به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی در دیداربا آیت الله مهدوی “امام جمعه موقت و نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری این‌که  طی 2 سال اخیر اقدامات بزرگی در زمینه راه و مسکن انجام شده است، اظهار کرد: در این دوران با وجود اینکه کشور با تحریم‌های سنگین مواجه بود، پیشرفت‌های بزرگی در امر سازندگی رخ داد که امیدواریم مردم نیز از پرتو نتایج این اقدامات زندگی بهتری نسبت به قبل داشته باشند.  

وی با بیان اینکه سال گذشته از نظر بودجه عمرانی وضعیت بهتر بود،‌ادامه داد: نهضت سنگینی در بحث زیرساخت‌ها در کشور فعال است بنحوی که بسیاری از پروژه‌ها که از سنوات قبل راکد مانده بود در دو سال اخیر عملیات اجرایی آن آغاز و بعضی نیز تکمیل و تقدیم مردم شد.  

اسلامی ادامه داد: در حوزه مسکن به‌عنوان یکی از تکالیف وزارت را ه و شهرسازی 1.3 میلیون واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل شده و 30  هزار واحد باقیمانده نیز در شرف تکمیل است.  

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک نهضت خانه‌سازی در سراسر کشور برپا شده استف گفت: در حوزه مسکن طرح جدیدی با عنوان اقدام ملی مسکن پایه‌گذاری کردیم که در حال حاضر 530 هزار واحد در شکل‌های مختلف در حال ساخت است.  

اسلامی اجرای بازآفرینی شهری را از دیگر اقدامات عملیاتی وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت: به منظور ساماندهی بافت‌های فرسوده و کاهش حاشیه‌نشینی‌ها براساس تدابیر اندیشیده شده در قالب اجرای طرح بازآفرینی شهری، پروژه‌های فعالی را در سراسر کشور داریم.  

وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار کرد: برای حل مشکل مسکن طلاب چاره‌اندیشی شده به این طریق که درصدی از مساکن طرح ملی مسکن به این عزیزان واگذار می‌شود.   

وی با بیان اینکه تعداد 238 مسجد در طی دو سال اخیر تکمیل شده است عنوان کرد: هیچ مجتمعی را بدون مسجد، بازارچه، مدرسه، مراکز فرهنگی، بهداشی، ورزشی و … نمی‌سازیم و حتی در جاده‌ها نیز براساس کیلومتر شمار مساجد بین‌راهی با معماری اسلامی در حال ساخت است. 

اسلامی ابراز امیدواری کرد: اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف راه، مسکن، بازآفرینی و شهرسازی گام موثری در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم باشد.

در این دیدار آیت‌الله مهدوی ضمن تقدیر از خدمات خالصانه وزیر راه و شهرسازی در حوزه‌های کاری مختلف به پیگیری مباحثی پیرامون مسکن طلاب و مساجد ساخته شده برای پروژه‌های مسکونی مربوط به دوره‌های قبل پرداخت.  

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست