داریوش امانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: ایران تنها یک مرز مشترک (میرجاوه) با جمهوری اسلامی پاکستان داشت؛ اواخر سال گذشته مرز ریمدان را افتتاح کردیم و امروز نیز مرز “پیشین” به صورت رسمی با حضور مقامات ایرانی و پاکستانی اففتاح می‌شود.

وی افزود: این اقدام بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌ همسایگان کشور عملیاتی شده و اقدامات انجا شده در پایانه‌های مرزی در راستای فرمایشات ایشان است.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: زمانیکه مرزی به صورت رسمی افتتاح می‌شود دستگاه‌های مرتبط در مرز مستقر می‌شوند که منجر به تسهیل حمل‌ونقل کالای تجاری و مسافر می شود.

امانی با یادآوری این‌که سایت موقت مرز پیشین با اعتباری حدود 30 میلیارد تومانی افتتاح می شود، گفت: مساحت این سایت موقت 2.5 هکتار است.

وی تاکید کرد: پس از افتتاح رسمی مرز پیشین و استقرار دستگاه‌های ذی‌ربط (15 تا 22 دستگاه)، بحث طرح مطالعات جامع مرز پیشین انجام خواهد شد که به توسعه پایدار منطقه و ایجاد اشتغال کمک فراوانی خواهد کرد.

وی با بیان این‌که مدیریت پایانه‌های مرزی با دستور رئیس‌جمهوری بر عهده وزارت راه و شهرسازی(سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای) است، اظهار کرد: کل سایت مرز پیشین 13 هکتار است که پس از آماده شدن طرح جامع آن توسط مشاور و تصویب وزارت راه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های ذی‌ربط انجام می‌شود. بر این اساس پیش بینی می‌کنیم سایت کامل مرز پیشین تا پایان سال عملیاتی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مرز پیشین به‌عنوان سومین مرز مشترک بین ایران و پاکستان قرار است ساعت 10:30 دقیقه به وقت ایران رسما به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست