‌به گزارش خبرگز‌اری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، محمود ملازینل اظهار داشت:‌ 9 پروژه آزادراهی به طول 644 کیلومتر در اولویت شرکت ساخت است که در قالب پروژه های جهش تولید بخش آزادراهی به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: قطعات دو، سه و چهار آزادراه اراک- خرم آباد، باند غربی منطقه دو آزادراه تهران- شمال، آزادراه منجیل- رودبار، آزادراه مراغه- هشترود، آزادراه تبریز- صوفیان، آزادراه اصفهان-شیراز و قطعه 2 آزادراه گرمسار– سمنان آزادراه هایی هستند که به طور متوسط بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در سال جاری به بهره برداری می رسند.

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها تاکید کرد: 221 کیلومتر از این پروژه‌ها در سال گذشته در قالب آزادراه شرق اصفهان و آزادراه جنوبی تهران و البرز به بهره‌برداری رسیده است.

ملازینل از بهره‌برداری چهار آزادراه شریانی کشور به طول 307 کیلومتر تا پایان دولت خبر داد و اظهار داشت: طبق اولویت بندی صورت گرفته آزادراه اراک- خرم آباد به طول 67 کیلومتر، آزادراه اصفهان- شیراز به طول 210 کیلومتر، آزادراه منجیل- رودبار به طول 8 کیلومتر و باند غربی منطقه دو آزادراه تهران- شمال به طول 22 کیلومتر پروژه‌هایی هستند که تا تابستان سال جاری تکمیل و آماده بهره برداری می‌شود.

* پیشرفت فیزیکی 86 درصد آزادراه اصفهان-شیراز

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه ها در خصوص اهمیت آزادراه اصفهان- شیراز گفت:‌ این آزادراه با پیشرفت فیزیکی 86 درصد به عنوان طولانی‌ترین آزادراه در دست ساخت کشور است که مسیر فعلی را 135 کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند و با توجه به قرار گرفتن در کریدور شمال- جنوب از نظر افزایش ظرفیت های ترانزیتی کشور و رونق گردشگری اهمیت بالایی دارد.

* آزادراه اراک- خرم آباد امسال افتتاح می‌شود

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 88 درصدی آزادراه اراک- خرم آباد ادامه داد: این آزادراه نیز یکی از اولویت‌های سال جاری است و با کاهش 35 کیلومتری نسبت به مسیر فعلی حدفاصل بروجرد تا خرم آباد و افزایش ایمنی سفر در این محور کوهستانی واقع در کریدور شمال- جنوب نقش مهمی در توسعه شبکه آزادراهی کشور دارد.

* افتتاح 8 کیلومتر باقی‌مانده آزادراه قزوین- رشت در سال جاری

ملازینل بهره‌برداری از آزادراه منجیل- رودبار به طول 8 کیلومتر را موجب حذف گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین- رشت اعلام کرد و گفت: آزادراه قزوین- رشت 138 کیلومتر طول دارد که 129 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و بخش‌های باقیمانده این محور، حدفاصل منجیل تا رودبار به طول 11.3 کیلومتر یکی از مهمترین گلوگاه‌های ترافیکی در این آزادراه محسوب می‌شود، از این بخش 3.2 کیلومتر آن در سال 95 به بهره‌برداری رسیده و 8 کیلومتر آن در قالب دو قطعه اجرایی با پیشرفت فیزیکی 62 درصد اولویت دیگر افتتاح در سال جاری است.

* ‌باند غربی منطقه 2 آزادراه تهران- شمال امسال آماده می‌شود

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها بهره برداری از باند غربی منطقه دو آزادراه تهران- شمال را یکی دیگر از اقدامات مهم در سالجاری دانست و افزود: این بخش از آزادراه با پیشرفت فیزیکی 57 درصد یکی از پیچیده ترین محورهای آزادراهی کشور است که بیش از 20 کیلومتر این منطقه از پل و تونل تشکیل شده است. در حال حاضر قسمت عمده تونل ها تکمیل شده است و تونل البرز به عنوان بلند ترین تونل راهی کشور در این منطقه از آزادراه نیز آماده بهره برداری است.

وی اظهار کرد: آزادراه تبریز- مرند، آزادراه مراغه-هشترود و آزادراه گرمسار- سمنان نیز از دیگر اولویت های آزادراهی کشور است که امیدوارم با تامین به موقع اعتبارات همه این پروژه ها طبق برنامه زمان بندی اتمام و در دسترس هم وطنان قرار گیرند.

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست