به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و 476میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و 621میلیارد تومان در بیش از 182هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 9هزار و 151واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 240هزار و 759واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های تامین سرمایه امین، لبنیات پاک و بانک پاسارگاد با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 2381واحد، کل (هم‌وزن) 936واحد، قیمت (هم‌وزن) 610واحد، آزاد شناور 9697واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 7191 و 16799 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 793میلیون ورقه به‌ارزش 6میلیارد و 619میلیون تومان در 83هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 72واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 852واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های توسعه مسیر برق گیلان، برق و انرژی پیوند گستر پارس و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست