به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت نفت دولتی ونزوئلا از بیشتر نفت سبک و متوسط تولید شده در داخل برای پالایش استفاده می کند بنابراین دسترسی به این درجات نفتی به عنوان رقیق‌کننده درجات نفتی سنگین این کشور برای صادرات کاهش یافته است.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 طبق گفته یکی از منابع، ونزوئلا نفت کافی ندارد تا هم برای پالایشگاه‌هایش از آن استفاده کند و هم برای مخلوط کردن با نفت سنگین جهت صادرات.

 شرکت نفتی دولتی ونزوئلا حدود 160 هزار بشکه در روز نفت خام سبک تولید می‌کند.

 کمبود سوخت در ونزوئلا به دنبال عمیق‌تر شدن بحران در شرکت نفت دولتی این کشور شدیدتر شده است به طوری که این کشور از میادین نفتی تعطیل خود نفت خام برداشت و آنها را در خانه پالایش می‌کند تا بنزین کم کیفیت به دست آورد.

 برای مثال مردم در خط لوله‌های میدان نفتی تعطیل شده کانسپشن در غرب ونزوئلا که از آن برای انتقال نفت خام به منابع ذخیره استفاده می‌شد سوراخ‌هایی ایجاد کرده‌اند و کارمندان شرکت نفت ونزوئلا آماده دریافت رشوه برای گزارش ندادن این دزدی‌ها هستند چون حقوق دریافتی آنها به خاطر تورم بالا به سرعت تمام می‌شود.

 در نتیجه شرکت نفت ونزوئلا از بیشتر درجات نفتی سبک خود برای تولید سوخت استفاده می‌کند و آن را به دلار آمریکا می‌فروشد. به این ترتیب دولت درآمد خوبی بدست می‌آورد و حداقل بخشی از کاهش صادرات نفت خام سنگین جبران می‌شود.

 نفت صادراتی ونزوئلا با عنوان «مری 16» ترکیبی است از نفت فوق سنگین کمربند اورینوکو و درجات سبک‌تر نفت تا آن را برای صادرات به اندازه کافی رقیق کند.

 با وجود افزایش پالایش نفت در ونزوئلا، صادرات نفت خام این کشور اخیرا افزایش یافته است. ونزوئلا حدود 500 هزار بشکه در روز نفت خام در فوریه سال جاری میلادی صادر کرده که بیشتر از 420 هزار بشکه در روز صادر شده در ژانویه بوده است.

 انتهای پیام/64

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست