به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، طبق یک تحقیق مشترک بین کارشناسان دانشکده عالی اقتصاد روسیه و اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان این کشور، پیش بینی ها مبنی بر اینکه اقتصاد جهانی بر بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال 2021 غلبه خواهد کرد، توجیه پذیر نیست.

در این مطالعه آمده است: با توجه به موج های جدید کرونا که در ماه های اخیر بسیاری از کشورها را درگیر خود کرده است، از هم اکنون بدیهی است که پیش بینی های اولیه درباره رهایی کامل اقتصاد جهانی از بحران در سال 2021 توجیه پذیر نیستند.

این کارشناسان تاکید کردند که هنوز عواملی که تأثیر منفی بر اقتصاد جهانی داشتند، از بین نرفته اند.

آنها معتقدند که متفاوت بودن شدت محدودیت های قرنطینه و نرخ مختلف واکسیناسیون علیه کرونا در کشورهای مختلف و همچنین ظهور انواع خطرناک و جدید ویروس کرونا، همچنان بر وضعیت اقتصاد ملی کشورها و زنجیره های تأمین جهانی تأثیر منفی خواهد گذاشت.

این گزارش همچنین نتیجه گیری می کند که همه اینها بدان معناست که “دولتها باید سیاست های اقتصادی خود را با شرایط رکود طولانی تر منطبق کنند.

بر اساس این مطالعه، در عین حال، چشم انداز بهبود اقتصادی نه تنها به اقدامات دولت ها بلکه تا حد زیادی به برنامه ها و انتظارات در سطح بنگاه ها نیز بستگی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست