به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد با خزانه‌داری این کشور برای انتشار ارز مجازی ملی همکاری خواهد کرد. انگلیس قصد دارد به موج هیجان ارز مجازی که بانک‌های مرکزی سراسر دنیا را دربرگرفته بپیوندد.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

این گروه ویژه بر روی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی کار می‌کند که قرار است در کنار پول نقد و سپرده‌های بانکی مورد استفاده مردم و کسب و کارها باشد.

ریشی سوناک، رئیس خزانه‌داری انگلیس در کنفرانسی گفت:«دورنمای ما یک بخش خدمات مالی باز، پاک و از نظر فنی پیشرفته تر است».

 وی اضافه کرد:« اگر بتوانیم این فناوری فوق‌العاده را به دست آوریم، موقعیت انگلیس را به عنوان یک مرکز مالی برتر تثبیت کرده‌ایم».

 گروه ویژه مخصوص کار بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی انگلیس قرار است در مورد موارد استفاده از فرصت ها و مخاطرات انتشار این پوند دیجیتال تحقیق کند.

 این تصمیم مقامات انگلیس به دنبال کاهش پرداخت‌های نقدی گرفته شده است که تا حدی از پیامدهای همه‌گیری ویروس کروناست. پیش‌بینی می‌شود تا پایان دهه فعلی، فقط یک دهم پرداخت‌ها در انگلیس با پول نقد صورت بگیرد.

 بسیاری از کشورها در حال حاضر در مورد استفاده از ارزهای مجازی در سطح ملی تحقیق می‌کنند و برخی آن را اجرایی کرده‌ند. چین به زودی اولین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد بود که از ارز دیجیتال ملی استفاده می‌کند.

 بانک مرکزی ژاپن در اوایل همین ماه اعلام کرد آزمایشات خود را برای مطالعه در مورد امکان انتشار یک ارز دیجیتال آغاز کرده است. بانک مرکزی روسیه هم از تلاش‌های خود برای رسیدن به یک روبل دیجیتال پرده برداشته و ادعا می‌کند تا پایان 2021 یک نمونه از آن را منتشر خواهد کرد. مقامات ارشد آمریکا بارها ایده ایجاد یک دلار دیجیتال را مطرح کرده‌اند.

 انتهای پیام/50

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست