یونس دقیق‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: محدودیت 60 درصدی در پروازهای داخلی به جز صدمه مالی برای شرکت‌های هواپیمایی چیزی نداشته است.

وی ادامه داد: فراتر از صدمات مالی، به دلیل تحریم‌ها امکانات شرکت‌های هواپیمایی محدود است و انتقال پول با مشکل مواجه است.

وی بیان کرد: همچنین آوردن قطعات-هواپیما- مشکل است و بیخودی 40 درصد ظرفیت هواپیما را هدر می‌دهیم.

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: چون بحث وزارت بهداشت است همه جوره مکاتبه کرده‌ و به رئیس‌جمهور هم نامه نوشتیم. اما به آقایان وزارت بهداشت دسترسی نداریم چندین نوبت هم دعوت کردیم از مسئولان وزارت بهداشت تا دقیقا در هواپیما شما را توجیه کنیم.

دقیق‌کیا با یادآوری این‌که موفق به انجام این کار نشدیم، گفت: آنها می‌گویند “می‌دانیم”.

وی همچنین با اشاره به وضعیت قرمز کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا، افزود: بنا بود از فروردین موضوع محدودیت 60 درصدی را پیگیری کنیم که با وضعیت فعلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا حاد شده، جایی برای مطرح کردن این مسئله وجود ندارد.

وی پیش‌تر با انتقاد از اعمال محدودیت 60 درصدی پروازهای داخلی به تسنیم، گفته بود: پرواز ایرلاین‌های خارجی که به ایران می‌آیند با تمام ظرفیت انجام می‌شود؛ ترکیش ایرلاین و قطرایرویز به صورت فول پروازهای خود را به ایران انجام می‌دهند. دنیا قبول ندارد که هواپیما محل شیوع ویروس کروناست.

دقیق‌کیا، یادآور شد: با وجودی که اعتقادی به اعمال محدودیت 60 درصدی در پروازهای داخلی نداریم و این کار را علمی نمی‌دانیم اما آن را رعایت می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، با وجود مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص انجام پروازهای داخلی با 60 درصد ظرفیت صندلی اما برخی ایرلاین‌ها با ظرفیت تقریبا کامل پروازها را انجام می‌دهند. پرواز هواپیمایی قشم از آبادان به مشهد نمونه بارزی است که در آن محدودیت‌ 60 درصدی از سوی این ایرلاین رعایت نشده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست