به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مقامات هیوستون تگزاس اعلام کردند که شنبه شب یک خودروی تسلا در یکی از جاده‌های این منطقه از اتوبان خارج شده و پس از برخورد با یک درخت دچار آتش‌سوزی شده و دو نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. در حالی این خودرو از جاده خارج شده است که هم قابلیت نیمه خودران داشته و در عین حال هیچ کس نیز در صندلی راننده ننشسته بوده است. 

این خودرو مدل 2019 اس تسلا بوده است که با سرعت زیادی در حال حرکت بوده و زمانی که جاده به یک طرف گردش داشته، مستقیم به مسیر خود ادامه داد و از جاده خارج شده است. هنوز شرکت تسلا و سازمان امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا نسبت به این اتفاق واکنشی نشان نداده‌اند.

در حالی این خودروی نیمه خودران دچار سانحه شده که اخیرا مقامات آمریکایی روی سامانه هدایت این خودروها متمرکز شده‌اند و از طرف دیگر تسلا می‌گوید قصد دارد این خودروها را به صورت نرم افزاری به روزرسانی کرده و قابلیت تمام خودران به آنها بدهد.

سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا در ماه مارس گفته بود که 27 پرونده بازرسی مربوط به تصادفات خودروهای نیمه خودران تسلا باز کرده که  حداقل سه مورد از آنها اخیرا رخ داده‌اند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در ماه ژانویه گفته بود که انتظار دارد سود خوبی از محل فروش نرم افزارهای تمام خودران خودروهای تسلا نصیب شرکت شود. 

ایلان ماسک گفته بود که خیلی امیدوار است که خودروهای تسلا بتوانند با توانمندی بیشتری نسبت به انسان‌ها طی سال جاری به خیابان‌ها بیایند. 

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست