به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مراسم اولین هفته پویش هر هفته الف ب ایران در سال 1400، صبح امروز برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر، سال 1400 را سالی بسیار مهم برای صنعت برق دانست و افزود: این پروژه‌ها در تمام استان‌ها آغاز شده و شروع پویش در سال 1400 بیانگر این نکته مهم است که وزارت نیرو به تمام مردم کشور توجه دارد و تمام خدمات را در کل کشور توسعه می‌دهد.

مدیر عامل توانیر سال 1399 را سالی بسیار سخت برای صنعت برق برشمرد و افزود: سال گذشته تابستان بسیار گرمی را پشت سر گذاشتیم و در زمستان نیز از نظر تأمین سوخت نیروگاه‌ها و محدودیت تامین مالی با مشکل مواجه شدیم، اما با عنایت خداوند و تلاش همکاران سالی پرافتخار را سپری کردیم.

*توجه به شعار سال در قالب تامین برق پایدار صنایع

وی با بیان اینکه همکاران ما در بخش توزیع، هم در بخش سازوکار و هم در بخش ساخت و ساز پیشتاز بودند، گفت: سال 1400 نیز سال بسیار مهمی است و صنعت برق برای تحقق فرامین و دستورات مقام معظم رهبری آمادگی کامل دارد و امیدواریم با بودجه تعیین شده شاهد گام‌های موثری در صنعت برق باشیم.

مدیرعامل توانیر اظهار امیدواری کرد: در سال جاری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانون بودجه، شاهد ابعاد گسترده‌تری از خدمت رسانی به شهرک‌های صنعتی و همینطور مشترکان روستایی باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: تلاش برای پایدار ماندن و کنترل رشد بار از دو سال پیش انجام شده و امسال این موضوع ادامه خواهد یافت.

متولی زاده گفت: پایدار ماندن این رشد و کنترل آن، علاوه بر نیاز به اجرای سیاست‌های تشویقی، نیازمند سیاست‌های بازدارنده است که باید جدی گرفته شود.

وی، یکی از سیاست‌های بازدارنده را لزوم تصویب تعرفه پیک بحرانی که اکنون در هیئت دولت است، عنوان کرد و افزود: تصویب سریع‌تر این تعرفه کمک بسیار مهمی به کنترل و پایدار ماندن رشد بار است.

مدیرعامل توانیر، همچنین بر ضرورت آغاز نهضت بهینه سازی لوازم برقی مردم تاکید کرد و گفت: آغاز این طرح می‌تواند علاوه بر پایدار ماندن رشد پیک بار، رونق صنایع داخلی و افزایش اشتغالزایی را نیز به دنبال داشته باشد.

لازم به تاکید است، در اولین هفته از پویش هر هفت الف ب ایران، 5 پروژه بزرگ به ارزش 2.9 هزار میلیارد تومان در 31 استان کشور اجرا شد.

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست