به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، حمود بالنده، با بیان اینکه حفظ تولید حداکثری مستمر و با شرایط ایمن با رعایت دستورعمل‌های بهداشتی کرونا از اولویت‌های مجتمع است، گفت: توجه ویژه به بخش نگهداشت و توجه به تعمیرات و افق ۱۴۰۴ بازرسی فنی نیز از دیگر برنامه‌های ماست.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی عملیات تعمیرات اساسی با اجرای اقدام‌های نوآورانه مسیر تولید پایدار را ادامه می‌دهیم، افزود: بهبود بازه زمانی انجام تعمیرات اساسی و در نتیجه افزایش تولید و بهره‌وری و کاهش مشعل‌سوزی با رعایت مسائل ایمنی و محیط زیستی نیز در دستور کار این شرکت است.

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی و تدابیر انجام‌شده، تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۰ پالایشگاه‌های دوازده گانه مجتمع گاز پارس جنوبی از ۲۶ فروردین ماه در پالایشگاه هشتم (به مدت ۲۲ روز) آغاز می‌شود.

بالنده در ادامه، درباره روند اجرای برنامه عملیات تعمیرات اساسی در بزرگترین مجتمع گازی کشور، توضیح داد: طبق برنامه به ترتیب پالایشگاه‌های ششم (۲۳ روز)، سوم (۲۷ روز)، پنجم (۳۴ روز)، چهارم (۱۵ روز)، دهم (۲۴ روز)، دوازدهم (۳۰ روز)، یازدهم (۴۰ روز)، هفتم (۲۲ روز)، اول (۳۰ روز)، دوم (۱۶ روز) و نهم (۴۱ روز)، تا پایان مهرماه ماه برای انجام تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی شده است.

وی تاکید کرد: این برنامه‌ریزی به کمترین همپوشانی تعمیرات اساسی برای رفع نیاز مصارف گوناگون کشور به‌ویژه صنایع متکی بر محصولات پالایشگاه‌های گازی در فصول گرم سال همچنین پایان تعمیرات اساسی همه پالایشگاه‌ها پیش از رسیدن به فصل سرما برای حفظ تولید حداکثری مجتمع توجه دارد.

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: پارسال با توجه به شرایط ویژه کشور در اثر شیوع بیماری کرونا بخشی از تعمیرات اساسی تجهیزات به سال ۱۴۰۰ انتقال یافت که مقرر شد با توجه به لزوم حفظ شرایط پایداری تولید در فصل سرد سال، طبق الزام‌های بالادستی و تصمیم‌های گرفته شده در شورای طرح تعمیرات اساسی در ساال ۱۴۰۰ همه بخش‌های تعمیرات اساسی با اولویت بازرسی فنی انجام شود.

به گفته این مقام مسئول امسال هم با توجه به ادامه روند بیماری کرونا و حجم کارهای تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های مجتمع، وظایف و مسئولیت‌های مدیریت و نیروهای مجتمع با مخاطرات بیشتری همراه است که برای دستیابی به این مهم پس از پایان تعمیرات اساسی سال ۹۹ مجتمع و با همکاری همه واحدهای ستادی و پالایشگاهی، اقدام‌های لازم مانند پیش‌بینی نیروی کافی، تأمین به‌موقع متریال و تجهیزات مورد نیاز انجام شده و ضمن تمرکز بر انجام کامل و دقیق همه فعالیت‌ها، تمهیدهای لازم با همکاری واحدهای ذیربط و بهداشت و درمان صنعت نفت برای انجام تست ای مورد نیاز جهت شناسایی و پیشگیری مبتلا نشدن نیروها به بیماری و رعایت کامل دستورعمل‌های بهداشتی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست