به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت ویتول، بزرگترین تاجر مستقل نفت در دنیا پیش‌بینی می‌کند تقاضای نفت دنیا تا پایان سال جاری میلادی رشد قابل توجهی داشته باشد و انتظار می‌رود مصرف نفت هشت میلیون بشکه در روز تا پایان 2022 نسبت به سطح فعلی افزایش یابد.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

راسل هاردی، مدیرعامل شرکت ویتول در مصاحبه‌ای که در روز سه شنبه منتشر شد گفت تقاضا برای نفت در حال حاضر حدود 3.5 میلیون بشکه در روز کمتر از از سطح طبیعی سال 2019 است یعنی وقتی که مصرف دنیا حدود 100 میلیون بشکه در روز بود. روند رشد تقاضا برای سوخت هواپیما تا پایان سال جاری میلادی بسیار آهسته‌تر از سایر محصولات نفتی و 1.5 میلیون بشکه در روز پایین تر از سطح 2019 خواهد بود. اما افزایش تقاضا برای سایر محصولات مخصوصا محصولات پتروشیمی بهبود آهسته سوخت هواپیما را جبران می‌کند.

 بیش از نیمی از یک میلیارد بشکه ظرفیت مازادی که سال گذشته جمع‌آوری شده بود، مصرف شده است و با سرعت فعلی 2 میلیون بشکه در روز مصرف، باقی این ذخایر هم علیرغم افزایش دو میلیون بشکه‌ای تولید اوپک پلاس تا پایان فصل تابستان تمام می‌شود.

 هاردی گفت ائتلاف اوپک پلاس در ادامه سال جاری هم مدیریت بازار را برعهده خواهد داشت و با توجه به اینکه این گروه بزرگترین ذخایر مازاد را در اختیار دارد، می‌تواند با افزایش تولید بازار را متعادل نگه دارد.

 انتهای پیام/55

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست