به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 2825 واحد به رقم یک میلیون و 219 هزار و 699 واحد رسید، اما شاخص کل با معیار هموزن امروز 99 واحد عقب نشینی داشته و به رقم 431 هزار و 673 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 869 هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 5.6 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 420 هزار نوبت معامله و به ارزش 4504 میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات امروز فرابورس را هم در نظر بگیریم که به بیش از 5001 میلیارد تومان رسیده بود، در نتیجه ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 9505 میلیارد تومان رسیده است.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 23 صدم درصد رشد کردند. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 2 صدم درصد کاهش یافت. شاخص آزاد شناور 23 صدم درصد تقویت شد، شاخص بازار اول بورس 34 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس تنها 9 صدم درصد افزایش یافت.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز نمادهای شستا،‌ بانک ملت،‌ ملی مس، پتروشیمی پردیس، بانک تجارت و بانک پارسیان به ترتیب بیشترین اثر تقویتی بر رشد شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی خلیج فارس یک تنه در کاهش شاخص بورس اثرگذار بودند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل دارویی برکت، ‌ایران خودرو، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، بانک تجارت، ‌سایپا، پالایش نفت اصفهان و بانک ملت بودند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 4 درصد رشد کرده و به رقم 17 هزار و 784 رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 208 هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز در بورس تهران بیش از 795 میلیون اوراق، سهام و حق تقدم در قالب 81 هزار نوبت معامله و به ارزش 5001 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران پالایش یکم هنوز با 30 درصد ضرر همراه هستند،‌هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق 10 هزار تومان فروخته شد،‌اما امروز هر واحد پالایشی 7089 تومان شده است.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، آریاساسول، بیمه پاسارگاد و فولاد هرمزگان به ترتیب بیشترین اثر تقویتی بر شاخص فرابورس را داشتند و در سوی دیگر نمادهای ذوب‌آهن، پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل ذوب‌آهن اصفهان، برق و انرژی پیوند گستر پارس، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریا ساسول، توسعه مسیر برق گیلان، سرمایه گذاری صبا تأمین و مولد نیروگاهی جهرم بودند.

به گزارش فارس، به گفته مدیرعامل بورس بازار از نظر بنیادی مناسب شده و اکثر سهام ارزنده شده و به قیمت کف رسیده است، اما اکنون نوبت تزریق نقدینگی توسط شرکت‌های حقوقی و صندوق‌ها به بازار است که اگر نقدینگی جدید مانند خون جدید وارد بازار شود، رونق می‌گیرد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست