به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، در آخرین رده بندی نشریه فوربس نسبت به فهرست ثروتمندترین افراد جهان، جایگاه دونالد ترامپ، رئیس جمهور قبلی آمریکا، 298 پله سقوط کرد.

ترامپ در رده بندی قبلی در جایگاه هزارو یکمین ثروتمند جهان قرار داشت اما در رده بندی جدید وی به جایگاه 1299 سقوط کرده است.

ماه گذشته میلادی فوربس گزارش داده بود که 9 ثروتمند برتر آمریکا در سال 2020 و همزمان با بحران شیوع کرونا شاهد افزایش 360 میلیارد دلاری ثروت خود بوده اند.

اواخر سال گذشته فوربس گزارش داد که به صورت همزمان 50 نفر به تعداد میلیاردهای آمریکا اضافه شده و این در حالی است که در سال 2020 حدود 500 هزار آمریکایی جان خود را به خاطر کرونا از دست داده و میلیون ها نفر نیز شغل خود را از دست داده  اند.

ثروت ترامپ از زمانی که در سال 2016 در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد به میزان زیادی کاهش یافته و از 3.5 میلیارد دلار آن زمان به 2.4 میلیارد دلار رسیده است.

نشریه بلومبرگ نیز گزارش مشابهی را ارائه داده و گفته است که ثروت ترامپ از 3 میلیارد دلار سال 2016 به 2.3 میلیارد دلار در شرایط کنونی کاهش یافته است.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست