به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه هایی با عنوان «یکه‌تازی خودروهای ملی در بازار انحصاری» و «حمایت از صنعتگران در راستای جهش تولید» خواستار پیگیری این موضوعات شدند.

در این خصوص جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وجود قوانین زائد پیش روی تولید گفت: قوانین زائد کمک می کند که مسیر حرکتی تولید کننده، مسیری شفاف نباشد و در حال حاضر برخی از قوانین ما اعم از قانون تامین اجتماعی، بخش های زائدی دارند.

وی با بیان اینکه حجم قوانینی که در ایران وجود دارد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد، تصریح کرد: در قوانین بیمه ای، بانکی و مالیاتی نیز قوانین زائد داریم که باید برطرف شوند. همچنین سختی ورود به کسب و کار، مخل فعالیت های تولیدی است که باید این موارد هم مدنظر قرار گیرد.

قادری تصریح کرد: ما باید قوانین و موانع دست و پا گیر رو را برداشته و حجم قوانین و به هم ریختگی ها را بر طرف کنیم. هر جا که تولید کننده در سر چهار راه های چه کنم چه کنم قرار گرفته را بشناسیم تا بدانیم تولیدکننده باید کدام مسیر را طی کند.

وی در خصوص انحصار و رانت هایی که بر سر راه تولید هستند نیز گفت: شورای رقابت باید ورود کند و هر کجا انحصار وجود دارد، با آن برخورد کند.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست