به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات سازمان مشترک آمار عربستان (جودی) نشان می‌دهد صادرات نفت خام  این کشور در ماه فوریه به پایین‌ترین رقم طی 8 ماه گذشته رسیده است. بزرگترین صادر کننده نفت دنیا به منظور حمایت از قیمت نفت، داوطلبانه تولید خود را کاهش داده بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه تا 5.625 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که پایین‌ترین رقم از ژوئن 2020 را نشان می‌دهد. صادرات عربستان در ماه قبل از آن برابر با 6.582 میلیون بشکه در روز بود.

 صادرات این کشور در ماه ژانویه برای هفتمین ماه پیاپی بالا رفته و به بالاترین رقم از آوریل 2020 رسیده بود.

 تولید نفت خام عربستان هم در فوریه تا 8.147 میلیون بشکه در روز نسبت به 9.103 میلیون بشکه تولید شده در ماه ژانویه پایین آمد.

 عربستان که یکی از اعضای تعیین کننده ائتلاف اوپک‌پلاس است، به طور داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز از تولید خود را در ماه‌های فوریه، مارس و آوریل پایین آورد.

کل صادرات نفت خام و محصولات نفتی عربستان در ماه فوریه تا 6.86 میلیون بشکه در روز کاهش یافت در حالی که در ژانویه برابر با 7.75 میلیون بشکه در روز بود.

 صادرات محصولات نفتی این کشور در ماه فوریه تا 1.23 میلیون بشکه در روز افزایش داشت و تقاضا برای محصولات نفتی بالا رفته و به 1.885 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

 انتهای پیام/53

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست