به گزارش فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «حمایت از صنعتگران در راستای جهش تولید» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در این خصوص، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت از رشد مثبت بخش ‌صنعت کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: با تلاش صنعتگران کشورمان در سال گذشته، 7 هزار و  470 واحد تولیدی با اشتغال زایی 142 هزار نفری موفق به دریافت پروانه بهره برداری صنعتی شدند.

وی با تشریح شاخص های کلان صنعتی در 12 ماه سال گذشته، خاطر نشان کرد: در سال گذشته به رغم تمام محدودیت هایی که برای بخش تولید وجود داشت شاهد رشد 10 درصدی در صدور پروانه بهره برداری صنعتی بودیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال ۹۹ مبنی بر جهش تولید، بخش صنعت کشور سعی کرد تا با رفع موانع پیش روی فضای صنعتی شاهد اتفاقاتی مثبت در فرآیند توسعه ساخت داخل و افزایش اشتغال صنعتی در کشور باشد که خوشبختانه در 12 ماهه سال گذشته برای بیش از 140 هزار نفر اشتغال ایجاد شد و شاهد جهش 23 درصدی در ایجاد اشتغال صنعتی در کشور بودیم.

صادقی نیارکی همچنین از رشد حدود 45 درصدی جوازهای تاسیس تا پایان سال خبر داد و افزود: در سال گذشته بیش از 41 هزار 300 مجوز صنعتی صادر شد و این در حالی است که در سال 98 حدود 28 هزار و 500 مجوز صنعتی در کشور صادر شده بود.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست