به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول تاکید کرد که لغو یا به تعویق انداختن بازی‌های المپیک توکیو احتمالاً صدمه زیادی به اقتصاد ژاپن نخواهد زد اما ممکن است نیاز به حمایت مالی دولت این کشور از شرکت های کوچک آسیب دیده شود.

در حالی که دولت ژاپن قصد دارد طبق برنامه پیش برود، موج جدید شیوع کرونا و توزیع کند واکسن این ویروس نگرانی ها را درباره سرنوشت المپیک افزایش داده است. این بازی ها پس از آنکه طی سال گذشته به تعویق افتاد قرار است در ژوئیه سال جاری میلادی آغاز شود.

آد پر برک، معاون مدیرکل صندوق بین المللی پول در آسیا و اقیانوسیه روز سه شنبه گفت: تغییر در برنامه های المپیک با توجه به اینکه ژاپن اقتصادی بزرگ و متنوع دارد، تأثیر محدودی در چشم انداز کوتاه مدت برای رشد کلی خواهد داشت.

وی افزود: بیشتر زیرساخت های مورد نیاز این بازی ها از قبل فراهم شده و ضربه اقتصادی ناشی از کاهش گردشگران ناچیز خواهد بود.

وی در مصاحبه ای کتبی با خبرگزاری رویترز گفت: ما باید توجه داشته باشیم که لغو بازی های المپیک تأثیر نامتناسبی بر بخش خدمات در توکیو ، به ویژه در میان شرکتهای کوچک و متوسط خواهد داشت.

وی افزود که دولت این کشور ممکن است نیاز به حمایت از این شرکت ها داشته باشد چرا که تجزیه و تحلیل مبتنی بر نظرسنجی نشان می دهد که لغو بازی های المپیک می تواند رشد فروش آنها را بیش از 5 درصد کاهش دهد.

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد ژاپن به 3.3 درصد برای سال جاری ارتقا داد چرا که صادرات قوی و تأثیر محرک های مالی زیربنای رشد را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست