منصور عالی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تدابیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای مشارکت در عرضه اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان، مقرر شده کالاهای اساسی از جمله شکر، برنج، روغن مصرف خانوار، خرما، گوشت و… با قیمت دولتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه عرضه شود.

نایب رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای افزود: توزیع کالاهای مصرفی و اساسی مشکلی ندارد و فقط در عرضه مرغ قطعه بندی شده، مشکل داریم و این کالا در فروشگاه‌ها فعلاً عرضه نمی‌شود زیرا هنوز به کارگاه‌های بسته بندی سهمیه مرغ نداده اند.

عالی پور درباره اینکه با توجه به برداشته شدن ممنوعیت عرضه مرغ قطعه بندی شده، آیا عرضه در فروشگاه‌ها از سر گرفته شده است یا نه، گفت: مرغ به صورت کامل عرضه می‌شود اما فروشگاه‌هایی که مرغ قطعه بندی عرضه می‌کنند هنوز کالایی دریافت نکرده اند؛ در حال رایزنی هستیم و گفته اند طی همین روزها مشکل حل می‌شود.

وی ادامه داد: در خصوص سایر کالاها مشکلی وجود ندارد و حتی در مورد روغن نیز روال سابق برقرار است و مشکلی در عرضه نداریم.

عالی پور گفت: همچنین به دلیل استقبال مردم از خرید کالاها در این ایام، تخفیفاتی برای عرضه در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مثال برای کالاهای لبنی بین ۵ تا ۱۰ درصد و خرما ۱۵ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

نایب رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مورد قیمت گذاری کالاها نیز اظهار داشت: قیمت گذاری برخی کالاها از سوی سازمان حمایت انجام می‌شود که این نرخ‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کاملاً رعایت می‌شود؛ مابقی کالاها نیز که از سوی تولیدکننده قیمت گذاری می‌شود با تخفیف به مشتریان عرضه می‌شود.

وی در خصوص نظارت بر عملکرد فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازرسین اتحادیه و اتاق اصناف، دائم سرکشی می‌کنند و نظارت‌ها به صورت عمومی و جامع است و به دلیل آغاز ماه مبارک، نظارت‌ها تشدید شده تا کالاها به صورت انبوه عرضه شود و گرانفروشی صورت نگیرد.

عالی پور در مورد ساعت کار فروشگاه‌ها در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با توجه به محدودیت اعمال شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا ساعت ۲۲ فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست