به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اینوستورز، شرکت خودروسازی تسلا (TSLA) در ماه مارس بهترین فروش خود را در چین در حالی ثبت کرد که با وجود کمبود جهانی تراشه، فروش مدل 3 و مدل Y شاهد افزایش بود.

ایلان ماسک، مدیر عامل این شرکت سازنده خودروهای برقی همچنین از بزرگترین رقیب خود در چین یعنی شرکت نیو Nio تمجید کرد. وی در توئیتی درباره تولید بیش از 100 هزار دستگاه خودروی برقی توسط Nio نوشت: به نیو تبریک می گویم. این میزان تولید نقطه عطفی محسوب می شود که رسیدن به آن دشوار بوده است.

طبق اعلام انجمن خودروهای مسافربری چین، شرکت تسلا در ماه مارس 35 هزار و 478 دستگاه از مدل 3 و مدل Y در این کشور به فروش رسانده که تقریبا دو برابر 18 هزار و 318 دستگاه فروخته شده در ماه فوریه است.

فروش مدل 3 در مارس از 13688 دستگاه در فوریه به 25327 دستگاه در ماه مارس رسید و فروش مدل Y از 4630 به 10151 افزایش یافت.

طی سه ماهه اول سال جاری میلادی، تسلا 69280 خودروی برقی در چین فروخته که بیش از یک سوم فروش جهانی مدل 3 و مدل Y خود را در این مدت به خود اختصاص داده است. تحویل مدل Y ساخت چین از ژانویه امسال آغاز شد.

همچنین اتومبیل های تسلا حدود 16درصد از 437 هزار دستگاه خودروی الکتریکی فروخته شده در چین را طی سه ماه اول سال 2021 به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست