به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای مثبت اقتصادی سبب خنثی شدن اثر کاهش سوددهی اوراق قرضه گذشته است قیمت طلا امروز نوسان چندانی را شاهد نبود، هرچند که به دلیل نگرانی ها از افزایش تورم فلز زرد در مسیر ثبت دومین هفته متوالی افزایش قیمت قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد رشد به 1764 دلار و 4 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با 0.14 درصد کاهش به 1764 دلار و 30 سنت رسید.

در حالی که نگرانی از اثرات تورمی بسته های کمک نقدی و نرخ بسیار پایین بهره در جهان سبب تقویت قیمت طلا شده فلز زرد در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی 5 هفته اخیر قرار دارد. روز پنجشنبه پس از آنکه دولت آمریکا تحریم هایی را علیه روسیه به اجرا گذاشت، سوددهی اوراق قرضه خزانه داری امریکا به پایین ترین رقم یک ماه گذشته رسید.

کاهش سوددهی اوراق قرضه سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهای امنی نظیر بازار طلا می شود.

اما انتشار آمارهای فراتر از حد انتظار از میزان خرده فروشی در آمریکا طی ماه مارس تاثیری منفی بر قیمت طلا داشت. آمار ادعاهای بیکاری هفتگی نیز نشان می دهد تعداد کسانی که مستمری بیکاری دریافت می کنند به پایین ترین رقم از اواسط ماه مارس 2020 رسیده است.

ترمیم اقتصاد چین پس از پشت سر گذاشتن بحران کرونا، تحت تاثیر افزایش تقاضا در داخل و خارج از این کور و ادامه حمایت دولت از کارخانجات کوچک، احتمالا در سه ماهه نخست امسال روند سریعتری به خود گرفته است.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلدت تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز چهارشنبه با 0.3 درصد کاهش مواجه بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست