به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال امیدواری نسبت به ترمیم تقاضا برای نفت در آمریکا و اروپا همزمان با شتاب گرفتن رشد اقتصادی و کاهش محدودیت های قرنطینه ای قیمت نفت امروز شاهد افزایش بود، اما نگرانی ها در مورد تداوم موج مرگبار شیوع کرونا در هند سبب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 37 سنت معادل 0.57 درصد افزایش به 65 دلار و 77 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن هم امروز با 46 سنت معادل 0.75 درصد رشد به 61 دلار و 89 سنت رسید.

تحلیلگران ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «بازار افزایش ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته را فراموش کرده و روی ادامه بهبود مصرف بنزین در این کشور متمرکز شده است.»

شرکت پالایشگاهی والروی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای مصرف بنزین و گازوئیل به 93 تا 100 درصد قبل از کرونا رسیده است. بهبود اوضاع در اروپا نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است. فرانسه اعلام کرده که از روز دوشنبه مدارس مجددا باز خواهد شد و محدودیت سفرهای داخلی که از اوایل ماه آوریل وضع شده بود و اجازه دور شدن شهروندان از شعاع 10 کیلومتری خانه هایشان را نمی داد از روز سوم می برداشته خواهد شد.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی هم گفت: «خبرهای شوکه کننده از گسترش کرونا در هند و ژاپن رشد قیمت ها را تضعیف کرده است.» افت تقاضا برای مصرف انرژی در هند، سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان سبب شده تا قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت کاهش هفتگی حدودا 2 درصدی قرار بگیرد. شما مبتلایان و کشته های روزانه در هند این هفته به ارقام بی سابقه ای رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست