به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع؛ بر اساس تفاهم نامه بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و بنیاد علوی، این بنیاد از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری جنوب کرمان حمایت می کند.

حمزه احمدی مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان با اشاره به انجام طرح های آبخیزداری مناطق محروم جنوب کرمان  در  شهرستان های قلعه گنج و رودبار جنوب کرمان،  از آغاز عملیات اجرایی طرح آبخیزداری در بخش زهکلوت شهرستان رودبارجنوب خبر داد.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان گفت: عملیات اجرایی این طرح با حجم 74 هزار و 282 مترمکعب عملیات خاکی و سه هزار مترمکعب عملیات سنگی ملاتی و اعتبار 35 میلیارد ریال آغاز شد.

وی طرح های آبخیزداری و آبخوانداری منطقه رمشک و مارز در شهرستان قلعه گنج را از دیگر فعالیت های بنیاد علوی در طرح های آبخیزداری مناطق محروم جنوب کرمان برشمرد.

وی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تقویت سفره های آب زیر زمینی، جلوگیری از بروز سیلاب های ویرانگر، افزایش تولیدات مرتعی و دامی، جلوگیری از مهاجرت های بی رویه روستائیان، بهبود اشتغال و ارتقای سطح درآمد روستائیان و آبخیزنشینان برشمرد.

احمدی مهار و کنترل آب های زیرزمینی و تقویت منابع آب موجود در منطقه را از اهداف مهم اجرای طرح های آبخیزداری دانست.

بیشتر بخوانید:

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست