به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، نمایندگان مجلس فرانسه در ساعات پایانی شب گذشته رأی به ممنوع شدن و لغو پروازهای کوتاه داخلی در این کشور دادند.

بر اساس این قانون انجام پروازهایی که مسیر آنها با قطار کمتر از 2 ساعت و نیم زمان می‌برد، ممنوع خواهد بود. مجلس فرانسه با هدف کاهش آلایندگی هوا در این کشور دست به این اقدام زده است. 

این تصمیم بخشی از یک طرح بزرگ‌تر در این کشور است که دولت این کشور را ملزم کرده تا سال 2030 حجم آلایندگی در این کشور را نسبت به سطح سال 1990، 40 درصد کاهش دهد. البته برخی فعالان محیط زیست امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه را به کم‌کاری در این زمینه و عمل به تعهداتش متهم کرده‌اند. 

درحالی فرانسه به سمت حذف پروازهای با مسافت کوتاه خود رفته که در عین حال صنعت حمل و نقل هوایی جهان تازه داشت کمی بهبود را پس از بحران پیش آمده ناشی از شیوع کرونا تجربه می‌کرد. 

از طرف دیگر چند روز پیش هم دولت فرانسه از تصمیم خود برای تخصیص 4 میلیارد یورو برای خرید سهام شرکت ایرفرانس خبر داد و تصمیم گرفت سهم خود را در این شرکت هواپیمایی دو برابر کند. 

وزیر حمل و نقل فرانسه با رد انتقادات نسبت به اینکه شرایط کنونی زمان مناسبی برای حذف پروازهای داخلی نبود، گفت: هیچ تناقضی بین خرید سهام ایرفرانس و لغو پروازهای کوتاه داخلی وجود ندارد.

موسسه مکنزی، پیش بینی کرده که تا سال 2024 تقاضا برای مسافرت‌های هوایی در جهان به پیش از بحران کرونا باز نخواهد گشت. 

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست