به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، با امضای فرمانی اجرایی اقداماتی را در راستای حل مشکل نبود قطعات الکترونیکی خودرو در این کشور در پیش گرفته است.

البته کاخ سفید گفته که برای توسعه ساخت تراشه‌های الکترونیکی در آمریکا 50 میلیارد دلار هم بودجه اختصاص داده‌اند.

جفری تاکر، کارشناس مؤسسه تحقیقات  اقتصادی آمریکا معتقد است که کمبود قطعات الکترونیکی خودرو و به طور کلی تراشه‌های الکترونیکی از سال 2019 و حتی 2018 و زمانی که شاهد اخلال در عرضه این تراشه‌ها و واردات آنها از چین بودیم، آغاز شده است.

وی گفت: در واقع این اصلی‌ترین دلیل نارسایی ایجاد شده است، چرا که دولت ترامپ در آن زمان شروع به ساخت یک دیوار بزرگ در حوزه‌ فناوری بین چین و آمریکا و دیگر کشورهای جهان کرد.

وی افزود: مشکل اصلی این است که تحریم چین باعث شده تا با کمبود جدی تراشه‌های الکترونیکی در آمریکا مواجه هستیم و همه نسبت به این مسأله اطلاع دارند.

تاکر ادامه داد: ما باید این مشکل را حل کنیم و دولت نمی‌تواند با تخصیص بودجه آن را حل کند. نبود قطعات الکترونیکی در آمریکا به جایی رسیده که روز دوشنبه مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا با وزیر بازرگانی این کشور در این زمینه نشستی را با 20 خودروساز بزرگ و قطعه‌ساز برگزار کردند.

نبود قطعات الکترونیکی باعث خواهد شد تا شاهد تولید از دست رفته میلیون‌ها دستگاه خودرو در آمریکا باشیم.

انتهای پیام/ب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست