به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز رضا اردکانیان، وزیر نیرو هشت پروژه شامل چهار پروژه در اصفهان، دو پروژه در استان چهارمحال و بختیاری، یک پروژه در استان تهران و پروژه برق‌رسانی به 62 روستا را به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رساند.

رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران، مهم‌ترین پروژه این هفته‌ پویش بود که 6 متر طول، 15 تن وزن و تعداد دو هزار و 519 عدد پره دارد. این پروژه که توسط متخصصان داخلی به روش مهندسی معکوس در کشور تولید شده، با سرمایه‌گذاری 35 میلیارد تومان امروز رونمایی شد.

بنا بر این گزارش، چهار پروژه افتتاح شده صنعت برق در استان اصفهان شامل “نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی طالخونچه”، “نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی زادافشار”، “بخشی از اتصالات 63 کیلوولت هسنیجه” و “خط 63 کیلوولت سپاهان” است که در شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد و طالخونچه با هدف تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان صنعتی، تغذیه پست‎های 63 کیلوولت شهرک صنعتی علویجه، سیمان ساروج و هسنیجه افتتاح شد.

این گزارش حاکی است، پروژه‌ “تصفیه‌خانه آب سامان” با ظرفیت 120 لیتر در ثانیه، دو هزار و 700 متر لوله خط انتقال آب خام، پنج هزار و 500 متر خط انتقال آب پاک از تصفیه‌خانه به مخازن شهر و مخازن آب به ظرفیت هزار مترمکعب با اعتبار 51 میلیارد تومان و 30 هزار نفر جمعیت تحت پوشش در شهرستان سامان و پروژه “احداث 2 بی 63 کیلوولت در پست فارسان” برای تغذیه به پست 63 کیلوولت دشتک و با هدف تامین برق پایدار برای مشترکان صنعتی، خانگی و تجاری و تغذیه پست سیار دشتک، دو پروژه افتتاح شده امروز در استان چهارمحال و بختیاری است.

همچنین پروژه برق‌رسانی به 62 روستا در 16 استان‌ اردبیل، ایلام، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کرمان، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد با جمعیت تحت پوشش 931 خانوار با دستور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست